• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • فارسی
  • Türkçe
  • Italiano

Կրթահամալիրի կառուցվածքը

Երևանի «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիր
2020-2021 ուստարի. հունվար-օգոստոս

  1. Կրթահամալիրի կառավարման խորհուրդ (խորհրդի նախագահ՝ Արամազդ Ղալամքարյան)
  2. Կրթահամալիրի տնօրեն 
  • տնօրենի տեղակալ ուսումնահետազոտական գծով (Գևորգ Հակոբյան)
  • տնօրենի տեղակալ տնտեսության գծով (Էդիկ Սարիբեկյան)
  • տնօրենի աշխատակազմ (ղեկավար՝ Լիլիթ Ազիզխանյան)
  • կրթահամալիրի վարչական խորհուրդ
  1. Կրթահամալիրի մասնաժողով (ղեկավար՝ Գևորգ Հակոբյան)
    Մասնագիտական խմբեր
  2. Կրթահամալիրի մասնաճյուղ ուսումնական հաստատություններ
  • Արևելյան դպրոց-պարտեզ (ղեկավար՝ Նառա Նիկողոսյան)
  • Արևմտյան դպրոց-պարտեզ (ղեկավար՝ Գոհար Բալջյան)
  • Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ (ղեկավար՝ Քնարիկ Ներսիսյան)
  • Հարավային դպրոց-պարտեզ (ղեկավար՝ Շամիրամ Պողոսյան)
  • Միջին դպրոց (ղեկավար՝ Լուսինե Բուշ)
  • Ավագ դպրոց (ղեկավար՝ Մարթա Ասատրյան)
  • Քոլեջ (ղեկավար՝ Տաթև Բլեյան)
  1. Մասնաճյուղ-լրացուցիչ կրթության դպրոցներ, ուսումնական կենտրոններ
  • Արատեսի դպրական կենտրոն (ղեկավար՝ Սմբատ Պետրոսյան)
  • Խաղողի և գինու դպրոց (ղեկավար՝ Արտակ Ռշտունի)
  • Վիգեն Ավետիսի քանդակի դպրոց (ղեկավար՝ Վիգեն Ավետիսյան)
  • Ուսումնական ագարակ (ղեկավար՝ Էդմոն Փաշինյան)
  • Երաժշտության, պարի ուսումնական կենտրոն (ղեկավար՝ Սվետա Ճաղարյան)
  • Մարզական ուսումնական կենտրոն (ղեկավար՝ Միքայել Ղազարյան)
  • Շախմատի ուսումնական կենտրոն (ղեկավար՝ Առնոլդ Միքայելյան)
  • «Տիգրան Հայրապետյան» գրադարան (ղեկավար՝ Լուսինե Ալեքսանյան)
  • Մանկավարժության կենտրոն (ղեկավար՝ Լուսինե Փաշայան)
  1. Ուսումնական ծառայություններ
  • Mskh.am 
  1. Ուսումնաարտադրական արհեստանոցներ (քոլեջի կազմում)
  • Ատաղձագործության (ղեկավար՝ Վահագն Ղազարյան)
  • Հացաթխման (ղեկավար՝ Սամվել Մկրտչյան)
  • Մետաղագործության (ղեկավար՝ Յուրի Ագջոյան)
  • Մետաղապլաստիկ կոնստրուկցիաների (ղեկավար՝ Գոռ Բանդիկյան)
  • Գինեգործության (ղեկավար՝ Արտակ Ռշտունի)
  • Բուսաբուծության (ղեկավար՝ Շողիկ Պողոսյան)
  • Կարի-մոդելավորման (ղեկավար՝ Մերի Խանջյան)
  • Թափոնների հավաքման և մշակման (ղեկավար՝ Էդիկ Սարիբեկյան)
  • Թվային միջոցների սպասարկման (ղեկավար՝ Սեն Միքայելյան)
  • Մետաղի և քարի գեղարվեստական մշակման (ղեկավար՝ Դավիթ Պետրոսյան)
  1. Այլ ծառայություններ
  • Հաշվապահություն (գլխավոր հաշվապահ՝ Լյուբա Աբրահամյան)
  • Գնումների (համակարգող՝ Լիլիթ Ստեփանյան)
  • Նյութական միջավայրի շահագործման-նորոգման (ղեկավար՝ Վահրամ Մարտիրոսյան)