• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • فارسی
  • Türkçe
  • Italiano

Կրթահամալիրի կառուցվածքը

Երևանի «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիր
2019-2020 ուստարի. հունվար-օգոստոս

Հաստատված է կրթահամալիրի խորհրդի 23.01.2020թ. նիստում

  1. Կրթահամալիրի կառավարման խորհուրդ (խորհրդի նախագահ՝ Արամազդ Ղալամքարյան)
  2. Կրթահամալիրի տնօրեն (Աշոտ Բլեյան)
  • Կրթահամալիրի տնօրենի աշխատակազմ (ղեկավար՝ Լիլիթ Ազիզխանյան)
  • Կրթահամալիրի վարչական խորհուրդ
  1. Կրթահամալիրի մասնաժողով (ղեկավար՝ Գևորգ Հակոբյան)
  2. Կրթահամալիրի մասնաճյուղ ուսումնական հաստատություններ
  • Արևելյան դպրոց-պարտեզ (ղեկավար՝ Նառա Նիկողոսյան)
  • Արևմտյան դպրոց-պարտեզ (ղեկավար՝ Գոհար Բալջյան)
  • Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ (ղեկավար՝ Քնարիկ Ներսիսյան)
  • Հարավային դպրոց-պարտեզ (ղեկավար՝ Շամիրամ Պողոսյան)
  • Միջին դպրոց (ղեկավար՝ Լուսինե Բուշ)
  • Ավագ դպրոց (ղեկավար՝ Մարթա Ասատրյան)
  • Քոլեջ (ղեկավար՝ Տաթև Բլեյան)
  1. Մասնաճյուղ-լրացուցիչ կրթության դպրոցներ, ուսումնական կենտրոններ
  • Արատեսի դպրական կենտրոն (ղեկավար՝ Սմբատ Պետրոսյան)
  • Խաղողի և գինու դպրոց (ղեկավար՝ Արտակ Ռշտունի)
  • Վիգեն Ավետիսի քանդակի դպրոց (ղեկավար՝ Վիգեն Ավետիսյան)
  • Ուսումնական ագարակ (ղեկավար՝ Էդմոն Փաշինյան)
  • Երաժշտության, պարի ուսումնական կենտրոն (ղեկավար՝ Սվետա Ճաղարյան)
  • Մարզական ուսումնական կենտրոն (ղեկավար՝ Միքայել Ղազարյան)
  • Շախմատի ուսումնական կենտրոն (ղեկավար՝ Առնոլդ Միքայելյան)
  • «Տիգրան Հայրապետյան» գրադարան (ղեկավար՝ Լուսինե Ալեքսանյան)
  • Մանկավարժության կենտրոն (ղեկավար՝ Սուսան Մարկոսյան)
  1. Մասնագիտական խմբեր
  • Նախագծային ուսուցման մասնախմբեր 
  • 2-5 տարեկանների դաստիարակների լաբորատորիա (ղեկավար՝ Նելի Արղության)
  • Մայրենիի լաբորատորիա (ղեկավար՝ Մարիետ Սիմոնյան)
  • «Իմացումի հրճվանք» ծրագրի կազմակերպիչների լաբորատորիա (ղեկավար՝ Լուսինե Փաշայան)
  • Կազմակերպիչների լաբորատորիա (ղեկավար՝ Արմինե Թոփչյան)
  • Ծեսի-տոնի կազմակերպման լաբորատորիա (ղեկավար՝ Սյուզի Մարգարյան)
  • ՏՏ-ծրագրավորման լաբորատորիա (ղեկավար՝ Հերմինե Անտոնյան)
  1. Ուսումնական ծառայություններ
  • Mskh.am (ղեկավար՝ Մարգարիտ Սարրգսյան)
  1. Ուսումնաարտադրական արհեստանոցներ (քոլեջի կազմում)
  • Ատաղձագործության (ղեկավար՝ Վահագն Ղազարյան)
  • Հացաթխման (ղեկավար՝ Սամվել Մկրտչյան)
  • Մետաղագործության (ղեկավար՝ Յուրի Ագջոյան)
  • Մետաղապլաստիկ կոնստուկցիաների (ղեկավար՝ Գոռ Բանդիկյան) 
  • Գինեգործության (ղեկավար՝ Արտակ Ռշտունի) 
  • Բուսաբուծության (ղեկավար՝ Շողիկ Պողոսյան) 
  • Կարի-մոդելավորման (ղեկավար՝ Մերի Խանջյան) 
  • Թափոնների հավաքման և մշակման (ղեկավար՝ Էդիկ Սարիբեկյան) 
  1. Այլ ծառայություններ
  • Հաշվապահություն (գլխավոր հաշվապահ՝ Լյուբա Աբրահամյան)
  • Գնումների (համակարգող՝ Մարիամ Համբարձումյան)
  • Նյութական միջավայրի շահագործման-նորոգման (ղեկավար՝ Վահրամ Մարտիրոսյան)

 

Կրթահամալիրի կառուցվածքի գծապատկերը

Կրթահամալիրի մասնաճյուղերի կառուցվածքը, գծապատկերը

2019թ.

1, 7