• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • فارسی
  • Türkçe
  • Italiano

Հայրենագիտական ճամբարի կազմակերպման մասին

ՀՐԱՄԱՆ
16․01.2020թ.

«Ձմեռային մարզական խաղերի անցկացում», «Բնագիտատխենիկական ստուգատեսը Արատեսում», «Ազգագրական փառատոն 2020» նախագծերով ս․թ․ հունվարի 17-19-ին կազմակերպել կրթահամալիրի Արևմտյան դպրոց-պարտեզի 4-5-րդ դասարանի սովորողների եռօրյա ճամբարը Արատեսի դպրական կենտրոնում։ Այդ նպատակով.

  • ճամփորդության ղեկավար նշանակել Սոնա Փափազյանին, Շուշան Ալեքսանյանին, Քրիստինա Հարությունյանին և Սմբատ Պետրոսյանին․
  • հաստատել ճամփորդության մասնակիցների ցուցակը (հավելված 1).
  • ղեկավարների ներկայացմամբ հաստատել ճամփորդության ծրագիրը (հավելված 2).
  • մասնակիցների մեկնումը՝ հունվարի 17-ին, ժամը 09.30, ՍՄայր դպրոցի բակից, Երևան – Արտաշատ – Արարատ – Երասխ – Արենի – Գետափ – Շատին – Եղեգիս – Հերմոն - Արատես երթուղով, վերադարձը՝ դեկտեմբերի 19-ին, մինչև ժամը 20.00, Արատես – Հերմոն – Եղեգիս – Շատին – Գետափ – Արենի – Երասխ – Արարատ – Արտաշատ - Երևան երթուղով․
  • մասնակիցների տեղափոխումը կազմակերպել Մերսեդես 60 DQ 077 պետհամարանիշի մեքենայով, վարորդ՝ Վահան Վարդանյան (հեռ.` 094 16 56 41)․
  • խմբին որպես մրցանակ տրամադրել 30.000 (երեսուն հազար) դրամ կրթահամալիրի 2020թ. ծախսային ծրագրի «Դրամական աջակցություն և մրցանակներ» ուղղություններից․
  • հրամանին անհատապես ծանոթացնել մասնակիցներին, նրանց ծնողներին:

Կրթահամալիրի տնօրեն`   Ա. Բլեյան

Հավելված 1
Մասնակիցների ցուցակ

  1. Սամվել Մխիթարյան- Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  2. Սամվել Հովհաննիսյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  3. Արեգ Հարությունյան-Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  4. Դավիթ Բլեյան- Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  5. Արամ Խաչատրյան- Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  6. Դավիթ Մկրտչյան-Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  7. Միքայել Հովհաննիսյան-Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  8. Ավետ Չամսարյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  9. Վահան Սարգսյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  10. Աննա Դալլաքյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  11. Անահիտ Առաքելյան-Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  12. Էվա Պետրոսյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  13. Նարե Խաչատրյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  14. Արամ Խաչարյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  15. Վռամ Միրզոյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  16. Դավիթ Եսայան-Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  17. Ալեքսանդր Մայիլյան-Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  18. Հրանդ Ղազարյան- Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  19. Լիլիթ Գրիգորյան-Արևելյան դպրոց, 3-րդ դասարան, Շուշան Ալեքսանյանի դուստր