• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • فارسی
  • Türkçe
  • Italiano

Ռազմամարզական խաղերի կազմակերպման մասին

ՀՐԱՄԱՆ
17․10.2019թ.

«Ռազմամարզական խաղեր» նախագծով ս․թ․ հոկտեմբերի 18-20-ին կազմակերպել ավագ և միջին դպրոցների սովորողների հայրենագիտական ճամբարը Արատեսի դպրական կենտրոնում։ Այդ նպատակով.

  • ճամփորդության ղեկավար նշանակել Միքայել Ղազարյանին, Գոհար Դանիելյանին, Ալինա Թումասյանին և Նաիրա Հարությունյանին․
  • հաստատել ճամփորդության մասնակիցների ցուցակը (հավելված 1).
  • ղեկավարի ներկայացմամբ հաստատել ճամփորդության ծրագիրը (հավելված 2).
  • մասնակիցների մեկնումը՝ հոկտեմբերի 18-ին, ժամը 10.00, Հյուսիսային դպրոցի բակից, Երևան – Արտաշատ – Վեդի – Ուրցաձոր – Շաղափ – Լանջանիստ – Լուսաշող – Լանջառ – Զանգակատուն – Չիվա – Արենի – Գետափ – Շատին – Եղեգիս - Արատես երթուղով, վերադարձը՝ հոկտեմբերի 20-ին, մինչև ժամը 20.00, Շատին - Սելիմի իջևանատուն – Լեռնահովիտ – Մադինա - Վերին Գետաշեն - Ներքին Գետաշեն - Սևան – Հայրավանք - Երևան երթուղով․
  • մասնակիցների տեղափոխումը կազմակերպել Մերսեդես 88 ZL 886 և Ֆորդ տրանզիտ 60 OL 077 պետհամարանիշի մեքենաներով, վարորդ՝ Արմեն Կարապետյան (հեռ.` 091 31 07 10) և Սամվել Սերոբյան (հեռ․՝ 094 72 82 77)․
  • խմբին որպես մրցանակ տրամադրել 80.000 (ութսուն հազար) դրամ կրթահամալիրի 2019թ. ծախսային ծրագրի «Դրամական աջակցություն և մրցանակներ» ուղղություններից․
  • հրամանին անհատապես ծանոթացնել մասնակիցներին, նրանց ծնողներին:

Կրթահամալիրի տնօրեն`   Ա. Բլեյան

Հավելված 1
Մասնակիցների ցուցակ

1. Բարսեղյան Ալբերտ - 9-րդ դաս․
2. Մկրտչյան Միկա - 10-րդ դաս․
3. Ղազարյան Կարեն - 10-րդ դաս․
4. Հարությունյան Դավիթ - 10-րդ դաս․
5. Իսախանյան Աննա - 10-րդ դաս․
6. Աբգարյան Էլեն - 10-րդ դաս․
7. Աղաջանյան Աշոտ - 11-րդ դաս․
8. Թելունց Հայկ - 11-րդ դաս․
9. Չաթալյան Ավետիս - 11-րդ դաս․
10. Մկրտչյան Մարատ - 11-րդ դաս․
11. Պողոսյան Արեն - 11-րդ դաս․
12. Մելիքյան Հովհաննես - 12-րդ դաս․
13. Նալբանդյան էրիկ - 12-րդ դաս․
14. Սերոբյան Մելիք - 11-րդ դաս․
15. Մինասյան Արշակ - 11-րդ դաս․
16. Գևորգյան Աշոտ - 11-րդ դաս․
17. Ղազարյան Խաչիկ - 10-րդ դաս․
18. Մկրտչյան Գոռ - 10-րդ դաս․
19. Քեշիշյան Գեղամ - 11-րդ դաս․
20. Բադալյան Հրայր - 10-րդ դաս․
21. Նիզիբյան Վայք - 9-րդ դաս․
22. Սարիբեկյան Կարեն - 9-րդ դաս․
23. Քերոբյան Ստյոպա - 9-րդ դաս․
24. Քերքեզյան Տիգրան - 10-րդ դաս․
25. Հարությունյան Դավիթ - 9-րդ դաս․
26. Ռաշիդ Զաքերի - 10-րդ դաս․
27. Մինասյան Լիլիթ - 8-րդ դաս․
28. Միրզոյան Ասյա - 8-րդ դաս․