• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • فارسی
  • Türkçe

Ռազմամարզական ճամբարի կազմակերպման մասին

ՀՐԱՄԱՆ
13․09.2018թ.

Կրթահամալիրի Արատեսի դպրական կենտրոնում սեպտեմբերի 14-16-ին 2018-2019 ուստարվա գործունեությունն է սկսում սովորողների ռազմամարզական շոուրջտարյա ճամբարը։ Այդ նպատակով՝

  1. ճամբարի գործունեության համակարգող ճանաչել դպրական կենտրոնի ղեկավար Սմբատ Պետրոսյանին, որի աշխատավայրը սեպտեմբերի 14-16-ին սահմանել Արատեսի դպրական կենտրոնի տարածքը․
  2. հաստատել ճամբարի՝ կրթահամալիրի ավագ դպրոցի, քոլեջի, Եղեգիսի խոշորացված համայնքի Հերմոն, Թառաթումբ, Աղնջաձոր, Քարագլուխ, Գողթանիկ գյուղերի ջոկերի կազմերը (հավելված 1).
  3. ջոկերի ղեկավարներ նշանակել Սամվել Թամազյանին (Քոլեջ), Միքայել Ղազարյանին (ավագ դպրոց), Հերմոն, Թառաթումբ, Աղնջաձոր, Քարագլուխ, Գողթանիկ Թառաթմբի,  Օվսաննա Վարդանյանին (Հերմոն), Արգիշտի Նազարյանին (Գողթանիկի ջոկ), Եղիշե Ստեփանյան (Աղնջաձորի, Թառաթմբի ջոկ)
  4. Ճամբարում երաժշտական գործունեության ղեկավարումը հանձնել Նելի Փիլոյանին, մարզականը՝ Միքայել Ղազարյանին, ռազմականը՝ Արմեն Դավթյանին, սննդի կազմակերպումը՝ Հասմիկ Մանուկյանին․
  5. կրթահամալիրի մանկավարժության կենտրոնի ներկայացմամբ հաստատել ճամբարի եռօրյա գործունեության ծրագիրը․
  6. սնունդը կազմակերպել Արատեսում, յուրաքանչյուրին մասնակցին օրական 2․000 դրամի սահմանում. վճարումը՝ փաստացի ծախսերի հիման վրա կատարել «Փորձարարական մանկավարժության ծրագրերի իրականացում» ծրագրի միջոցներից.
  7. համակարգողի հայտով տրամադրել արշավային գույք, աշխատանքային գործիքներ (հավելված 3)․
  8. ճամբարականների գիշերակացը կազմակերպել Արատեսի դպրական կենտրոնում, վրաններում, կացարանում.
  9. կրթահամալիրի մասնակիցների տեղափոխումը կազմակերպել Սպրինտեր 60 DP 077 մակնիշի մեքենայով, վարորդ` Արթուր Եղիազարյան (հեռ․ 099 25 91 91), մասնակիցների միջոցներով.    մեկնումը՝ սեպտեմբերի 14-ին՝ ժամը 9։00, Մայր դպրոցի կայանատեղիից, Երևան-Զանգակատուն-Արենի-Արատես երթուղով. վերադարձը՝ սեպտեմբերի 16-ին, մինչև 20։00, Արատես-Շատին-Սևան-Երևան երթուղով։

Կրթահամալիրի տնօրեն`   Ա. Բլեյան

Հավելված 1

Ավագ դպրոցի ջոկ

  1. ՔոսպԷքեան Հրակ – 9-րդ դաս․
  2. Հովհաննիսյան Հովհաննես - 10-րդ դաս․
  3. Ղազարյան Անի - 10-րդ դաս․
  4. Տէր Դավթյան Արև - 10-րդ դաս․
  5. Տէր Դավթյան Լուսին - 10-րդ դաս․
  6. Խուդոյան Գագիկ - 10-րդ դաս․
  7. Զմոյան Անի - 10-րդ դաս․
  8. Գրիգորյան Հովհաննես - 10-րդ դաս․
  9. Ավագյան Նարեկ - 10-րդ դաս․
  10. Աղաջանյան Աշոտ - 10-րդ դաս․
  11. Թելունց Հայկ - 10-րդ դաս․
  12. Ոսկանյան Ատոմ – 11-րդ դաս․

Քոլեջի ջոկ 

  1. Գոռ Գրիգորյան - 1-ին կուրս
  2. Հայկ Մկրտչյան - 1-ին կուրս
  3. Նարեկ Մնացականյան - 1-ին կուրս
  4. Սամվել Արզումանյան - 1-ին կուրս
  5. Ռուբեն Մնացականյան - 1-ին կուրս
  6. Արեստ Մավյան - 1-ին կուրս
  7. Արտաշես Հարությունյան - 2-րդ կուրս
  8. Մովսեսյան Գոռ - 2-րդ կուրս

Հերմոնի, Եղեգիսի ջոկ

  1. Գրիգորյան Դավիթ, 9-րդ դասարան
  2. Գրիգորյան Սամսոն, 9-րդ դասարան
  3. Գևորգյան Իշխանուհի, 9-րդ դասարան
  4. Դանիելյան Արման, 9-րդ դասարան
  5. Ստեփանյան Մերի, 9-րդ դասարան
  6. Աշոտ Բաբայան, 9-րդ դասարան
  7. Մանե Մարգարյան,  9-րդ դասարան
  8. Զոհրաբ Բաբայան,  9-րդ դասարան
  9. Կարեն Անտոնյան,  9-րդ դասարան

Գողթանիկի ջոկ

  1. Մհեր Օհանյան, 9-րդ դասարան
  2. Մարիամ Թումանյան, 9-րդ դասարան
  3. Անահիտ Թումանյան, 8-րդ դասարան

Աղնջաձորի, Թառաթմբի ջոկ

  1. Զոհրաբյան Ալբերտ, Թառաթումբ, 12-րդ դասարան
  2. Հաջյան Արման, Թառաթումբ, 11-րդ դասարան
  3. Օհանյան Էդվարդ, Թառաթումբ, 11-րդ դասարան
  4. Եղյան Վահագն, Թառաթումբ, 11-րդ դասարան
  5. Հայրապետյան Մուշեղ, Աղնջաձոր, 11-րդ դասարան
  6. Բաբայան Մուշեղ, Աղնջաձոր, 12-րդ դասարան
  7. Գաբրիելյան Արթուր, Աղնջաձոր, 12-րդ դասարան
  8. Եփրեմյան Ժիրայիր, Աղնջաձոր, 12-րդ դասարան
  9. Մարտիրոսյան Աշոտ, Աղնջաձոր, 12-րդ դասարան
  10. Ստեփանյան Արսեն, Աղնջաձոր, 12-րդ դասարան

Ճամբարի մանկավարժական, սպասարկող աշխատողներ

  1. Սմբատ Պետրոսյան
  2. Արմեն Դավթյան
  3. Միքայել Ղազարյան
  4. Նելի Փիլոյան
  5. Սամվել Թամազյան
  6. Արուսյակ Հոխիկյան
  7. Հասմիկ Մանուկյան
  8. Անդրանիկ Մանուչարյան
  9. Հասմիկ Սիմոնյան
  10. Տաթև Համբարյան
  11. Օվսաննա Վարդանյան
  12. Արգիշտի Նազարյան
  13. Եղիշե Ստեփանյան

Հավելված 2

Սեպտեմբերի 14
9:00՝ մեկնում մայր դպրոցից Երևան-Շատին, Արատես երթուղով
12։00-ից՝ մասնակկիցների ընդունում Արատեսում
12:00-13:00՝ տարածքների  մաքրում, բարեկարգման աշխատանքներ
13:00-15:00՝ ուսումնական պարապմունքներ
15։00-16։00՝ լող, մարզական խաղեր
16։00-16։30՝ ճաշ
16։30-19։00՝ քայլարշավ, մարզական խաղեր
19։00-19։30՝ ընթրիք
19։30-ից՝ երգուսուցում, պարեր, խարույկ, քննարկում

Սեպտեմբերի 15
07:15-8։00՝ վերկաց, հիգիենայի ժամ
8։00-9։00՝ առավոտյան պարապմունք
9։00-9։30՝ նախաճաշ
9։30-12։00՝ ճամբարի ինքնասպասարկում
12։00-14։00՝ ճամբարի պաշտոնական ներկայացում
14։00-14։30՝ ճաշ
15։00-16։00՝ լող, մարզական խաղեր
16։00-16։30՝ ճաշ
16։30-19։00՝ քայլարշավ, մարզական խաղեր
19։00-19։30՝ ընթրիք
19։30-ից՝ երգուսուցում, պարեր, խարույկ, քննարկում

Սեպտեմբերի 16
07:15-8։00՝ վերկաց, հիգիենայի ժամ
8։00-9։00՝ առավոտյան պարապմունք
9։00-9։30՝ նախաճաշ
9։30-12։00՝ ռազմամարզական պարապմունքներ
12։00՝ մեկնում Աղնջաձոր
12։30-15։00՝ Համաշխարհային մաքրության օր. բնապահպանական աշխատանք Աղնջաձորում
15։00՝ կրթահամալիրի խմբի մեկնում Վարդենյաց լեռնանցք-Սևան-Երևան երթուղով. կանգառներ լեռնացքում, Սելիմի քարավանատան մոտ, Սևանում
մինչև 20։00՝ վերադարձ Երևան

Թիկունքային գծում անհրաժեշտ տնտեսական պարագաներ

դույլ — 4 հատ
հատակի փայտ — 4 հատ
ավել — 4 հատ
կտորներ, հատակի շորեր
զուգարանի թուղթ
հեղուկ օճառ — 3 հատ
սպունգներ
Խոհանոցային անհրաժեշտ պարագաներ

սպասք
կաթսաներ
թասեր
աման լվալու հեղուկ, սպունգ
գազ
Առաջին բուժօգնության 5 հատ դեղատուփ

Մարզական պարապմունքներին անհրաժեշտ գույք՝

Սուսերամարտի համար նախատեսված համազգեստ 4 հատ, դիմակներ 4 հատ, զենքեր 4 հատ, ձեռնոցներ 4 հատ
Նետաձգության համար՝ նետ և աղեղ 3 հատ, թիրախներ
Հրաձգության համար՝ 2 օդամղիչ ատրճանակ իրենց փամփուշտներով և թիրախներ:
Պարաններ
Գնդակներ