• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • Türkçe
  • العربية

Եռօրյա ճամբարի կազմակերպման մասին

ՀՐԱՄԱՆ
16․06.2017թ.

«Հրազդան-Զանգվի տուտից-տուտ» նախագծի շրջանակում կազմակերպել Հարավային և Արևելյան դպրոց-պարտեզների եռօրյա ճամբարը Սևանի «Ժայռ» ռազմա-մարզական բազայում: Այդ նպատակով.

  1. հաստատել ճամբարի մասնակից սովորողների ցուցակը (հավելված 1).
  2. խմբի ղեկավար նշանակել Իվետա Ջանազյանին, օգնական՝ Շուշան Ալեքսանյանին, Հասմիկ Պողոսյանին և Լուսինե Նազարյանին.
  3. ղեկավարների ներկայացմամբ հաստատել ճամբարի ծրագիրը (հավելված 2).
  4. խմբի մեկնումը` հունիսի 19-ին՝ ժամը 10:00, Մայր դպրոցի բակից,  վերադարձը՝ հունիսի 21-ին՝ ժամը 16:00.
  5. սնունդը և ճանապարհածախսը՝ ծնողների միջոցներով, գիշերակացը՝ «Ժայռ» հանգստյան գոտում.
  6. խմբի ղեկավարների հայտով ճամբարին տրամադրել արշավախմբային գույք և պարագաներ արշավախմբային կայանից.
  7. մասնակիցների տեղափոխումը կազմակերպել ԿՎԶ 604 ՍՏ 65 պետհամարանիշի ավտոբուսով, վարորդ՝ Ռաֆիկ Արզումանյան (հեռ. 095 96 20 07)․
  8. Զոյա Ժամկոչյանին՝ խմբին ապահովել առաջին բուժօգնության արկղով.
  9. հրամանին անհատապես ծանոթացնել մեկնող սովորողների ծնողներին:

Կրթահամալիրի տնօրեն`   Ա. Բլեյան

Հավելված 1
Մասնակիցների ցուցակ

Արևելյան դպրոց-պարտեզ

1. Ղալամքարյան Հրաչ, 5-րդ դաս․
2. Ղալամքարյան Լևոն, 5-րդ դաս․
3. Արշակյան Հայկ, 5-րդ դաս․
4. Առուստամյան Արշակ, 5-րդ դաս․
5. Գրիգորյան Գրիգոր, 5-րդ դաս․
6. Գրիգորյան Դավիթ, 4-րդ դաս․
7. Արևշատյան Լիլիթ, 4-րդ դաս․
8. Երվանդյան Երվանդ, 4-րդ դաս․
9. Գրիգորյան Սյուզի, 4-րդ դաս․
10. Ղազարյան Զավեն, 4-րդ դաս․
11. Ղազարյան Տիգրան, 3-րդ դաս․

Հարավային դպրոց-պարտեզ

12. Բաբայան Լյուբով, , 5-րդ դաս․
13. Բաբայան Իրինա, 4-րդ դաս․
14. Ղազարյան Մելինե, 5-րդ դաս․
15. Հովհաննիսյան Մարկ, 4-րդ դաս․
16. Գևորգյան Արման, 4-րդ դաս․
17. Պետրոսյան Ռաֆայել, 4-րդ դաս․
18. Վիրաբյան Անդրե, 4-րդ դաս․
19. Մամիկոնյան Տաթև, 2-րդ դաս․
20. Հակոբյան Արեգ, 5-րդ դաս․
21. Մկրտչյան Դավիթ, 5-րդ դաս․
22. Հարությունյան Դավիթ, 5-րդ դաս․
23. Թադևոսյան Արամե, 4-րդ դաս․
24. Սողոմոնյան Դավիթ, 4-րդ դաս․
25. Ադամյան Մելիք, 4-րդ դաս․

Հավելված 2
Ծրագիր

19.06․2017թ․

10.00      Մեկնում՝ Մայր դպրոցի տրանսպորտների կայանատեղիից
12.00     Ժամանում  «Ժայռ»
12.00 - 13.00   տեղավորում
13.30 - 14.00   ճաշ
14.00 - 15.00   տեղանքի ծանոթացում. Քարտեզագրում
15.00 - 16.00   ֆոտոպլեներ, նկարահանման ուսուցում, անանյանական ընթերցումներ՝ «Սևանի ափին»
16.00 - 17.00   լող, հանգիստ լողափին
17.00 - 19.00   բակային խաղեր. քարկտիկ, յոթ քար, պահմտոցի
19.00 - 19.45   ընթրիք
20.00 - 22.00  Բնապահպանական քննարկումներ, զրույցներ. Սևանա լիճ
22.00 - 22.30   հիգիենայի ժամ
22.30    քուն

20.06․2017թ․

8.00 - 9.00    վերկաց, վազք, մարմնամարզություն
9.00 - 9.30    նախաճաշ
9.30 - 10.30    Բնապահպանական քննարկումներ, զրույցներ. Սևանա լիճ
10.30 - 12.00   լող, հանգիստ լողափին, ջրային բոլեյբոլ
14.00 - 14.30    ճաշ
14.30 - 15.30    բակային խաղեր, անանյանական ընթերցումներ՝ «Սևանի ափին»
15.30 - 17.30    լող, հանգիստ ափին
17.30 - 19.00   ազատ ժամ, բակային խաղեր՝ հալամուլա, հավալա
19.00 - 20.00   ընթրիք
20.00 - 22.00   երգ, պար
22.00 - 22.30   հիգիենայի ժամ
22.30     քուն

21.06․2017թ․

8.00 - 9.00    վերկաց, վազք, մարմնամարզություն
9.00 - 9.30    նախաճաշ
9.30 - 10.00     տարածքի մաքրում, հիգիենա
10.00 - 12.00   լող,  ջրային բոլեյբոլ
12.30    Բրդուճներ
13.00    Վերադարձ

Կարծիք

Կարծիք ավելացնել

mskh.am-ում լատինատառ հայերեն կարծիքը չի հրապարակվում։
CAPTCHA
Խնդրում եմ մուտքագրեք պատկերված կոդը
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.